• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

5 טיפים לעיצוב תאורה למטבח החדש

5 טיפים לעיצוב תאורה למטבח החדש

אחד החללים בו אנחנו משקיעים את מיטב כספנו, בין עם זה כשאנחנו רוכשים דירה חדשה ומעצבים אותה ובין כשאנחנו משפצים מבנה ישן, זה המטבח. להבדיל מחללים אחרים בבית, עיצוב מטבח מתבצע גם על באמצעות אלמנטים אשר נרכשים על ידנו באופן נפרד וגם כאלה שנרכשים על ידנו כחלק מעיצוב המטבח, הכוונה כמובן לארונות ושיש.

אלמנט בולט נרכש אשר יש לו חשיבות עצומה, בכל הקשור לאותם אלמנטים שאנחנו מתקינים כחלק בלתי נפרד מהמטבח, הם אמצעי תאורה. כשאנחנו בוחרים לעצב מטבח ושוב, לא משנה אם זה מטבח חדש או משופץ, יש חשיבות למקומות בהם אנחנו נבחר להתקין את אמצעי התאורה השונים, הן מטעמי עיצוב והן מטעמים פרקטיים, כל אביזר של תאורה אשר נבחר להתקין, יכול להקל עלינו לבצע את עבודת הבישול, אפייה או אפילו כל דבר שקשור לארגון וסדר המטבח.

בחלק הבא של המאמר נציג 5 טיפים לרכישה והתקנת תאורה למטבח, מתוך התחשבות בפרמטרים מסוימים אליהם אנחנו צריכים להתייחס בתהליך. חשוב מאוד לשים לשתי נקודות לפני שמתחילים, ראשית, תאורה למטבח היא בדרך כלל  נייחת, לא ניתן להזיז אותה (אלא אם כן משתמשים בעמודי תאורה ניידים), לכן אם בוחרים להתקין אמצעי במקום מסוים, סביר להניח ששם הוא יישאר עד שנחליט לבצע שינוי נוסף במטבח. שנית, רצוי מאוד להשתמש בתאורה שניתן לווסת אותה, כך שבכל פעם נוכל לבחור את העוצמה שהיא תאיר את המטבח.

תאורה למטבח – טיפים לעיצוב נכון

תאורה על פי מיקום – כשאנחנו בוחרים להתקין אמצעי תאורה במטבח, חשוב לשים לב למיקום שלהם, ביחס למשטחי העבודה וכן ביחס לתאורה חיצונית, כלומר כזו שמגיעה מחדרים אחרים קרובים או מחלונות חיצוניים. אנחנו לא נרצה שהתאורה תהיה רחוקה או קרובה מדי, שתסנוור או שתהיה חלשה מדי.

תאורה משולבת בעיצוב – אנחנו משקיעים לא מעט זמן וכסף בעיצוב המטבח, בין בתכנון הארונות, השיש והקרמיקה. לכן חשוב שנבחר אמצעי תאורה שיכולים להשתלב במרחב, אם מדובר על מטבח כפרי, לא נשתמש בגופי תאורה מתכתיים שאינם מתאימים, מצד שני, אם יש לנו מטבח מודרני, לא נכון להשתמש בתאורה שמרנית קלאסית. חשוב שיהיה שילוב נכון בין השניים.

תאורה למטבח בגודל הנכון – צריך להסתכל על גודל המטבח ולבחן כמה אמצעי תאורה נתקין בחלל שלו. נכון יהיה לחלק את אמצעי התאורה בין 2-3 אזורים עיקריים, בהנחה ומדובר על מטבח ממוצע. לפחות אחד מאמצעי התאורה צריך להיות ספציפית על משטחי העבודה, בעוד אחרים על שטחי האחסון.

עיצוב תאורה למטבח בעלויות נמוכות – רצוי לבחור תאורה זולה וחסכונית, כזו שניתן להחליף אותה בעלות נמוכה, ולא לבחור אמצעי תאורה יקרים, שיגבו מאיתנו מחיר יקר, לא רק בשלב ההתקנה אלא גם בשלבים עתידיים.

תאורה בצבע המתאים – יש אפשרות לבחור נורות בצבעים שונים, מומלץ לבחור בצבע רגיל, צהוב או לבן בהיר, זה הכי פשוט והכי נוח, בסופו של דבר המטבח הוא אזור עבודה וכך צריך להתייחס אליו.

 

חזרה לבלוג