• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

תאורת לד למטבח

תאורת לד למטבח

בשנים האחרונות נורות הלד כובשות את תחום התאורה ומהוות אלטרנטיבה לנורות הלהט והפלואורסנט שהיו מקובלות בעבר. יש סוגים שונים של נורות לד, כאשר ההבדלים ביניהם קשורים לא רק לעצמת התאורה וצריכת החשמל, אלא גם לצורת הנורה עצמה וההברגה. השימוש בנורות לד נפוץ גם במקומות מסחריים וגם במשרדים ובבתים, וכדי למצות את היתרונות של נורות אלו, חשוב להתאים את סוג הנורה לנתוני החדר.

התאמת נורות לעיצוב מטבחים

מטבח הוא אחד החדרים השימושיים ביותר בבית, והוא פעיל גם בשעות האור וגם לאחר שהחשיכה יורדת. אם מתכננים תאורה טבעית מתאימה, ייתכן ובמהלך שעות היום לא יהיה צורך בהדלקת נורות, אך כאשר אין מספיק אור מבחוץ או לאחר שקיעת השמש, גובר השימוש בנורות במטבח.

לכן, אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב מטבחים זה תכנון תאורה מחמיאה, שתשתלב בצורה הנכונה עם סגנון העיצוב הנבחר ומידות החדר בנוסף, מלבד המראה שהתאורה יוצרת, חשוב לבחון גם את התכונות הפונקציונליות של הנורות השונות, כדי לבחור את המתאימות ביותר למטבחים.

כאשר בוחרים נורה למטבח צריך לקחת בחשבון 2 מרכיבים מרכזיים. המרכיב הראשון זה עצמת התאורה. חשוב לבחון איזו תאורה דרושה במטבח ובאיזה מקום להציב אותה, כדי להאיר את משטחי העבודה בזווית המתאימה. המרכיב השני זה עמידות הנורה. מכיוון שעושים שימוש תכוף במטבח, צריך למצוא נורה בעלת אורך חיים ארוך שלא יהיה צורך בהחלפתה בתדירות גבוהה.

התאמת נורות G9  לד למטבח

נורת G9  לד למטבח היא נורה שיכולה להתאים הן מבחינת העצמה והן מבחינת אורך החיים. הנתון G9 מתייחס לצורת ההברגה של נורה זו, אשר בשונה מנורות אחרות, אינה מוברגת אלא ננעצת. נורה זו חסכונית מבחינת צריכת החשמל והיא מספקת תאורה עוצמתית אשר יכולים להתאים גם למטבחים ביתיים וגם למטבחים גדולים במסעדות, חדרי אוכל ומוסדות.

כאשר בוחרים בנורה זו, חשוב לשים לב בעיקר לשתי נקודות. הנקודה הראשונה קשורה לכל נורות הלד ולא רק לנורה זו וזה נושא גוון האור. נורות לד מגיעות בגוונים שונים, ולכן ניתן להשתמש בהם למגוון מטרות, כמו תאורת גינה, תאורת ספוטים דקורטיבית, תאורה צבעונית וגם תאורה לבנה וצהובה. במטבחים רצוי שגוון האור יהיה רך ויאפשר עבודה בחלל מואר, לכן הבחירה היא בדרך כלל בין גוון אור לבן לצהוב רך. הנקודה השנייה היא התאמת הנורה לגופי התאורה שנבחרו למטבח. מכיוון שמדובר בנעיצה ולא הברגה רגילה, נורה זו אינה מתאימה לכל גופי התאורה.

תאורת לד היא תאורה חסכונית בחשמל, שגם לא פולטת חום בכמויות גבוהות ויכולה לשמש למשך זמן רב. נורות G9  לד מתאימה גם למטבחים ביתיים גדולים וגם למטבחים תעשייתיים, מסעדות ובתי קפה.

 

חזרה לבלוג