• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

עיצוב המטבח באווירה כפרית – כך תעשו זאת

עיצוב המטבח באווירה כפרית – כך תעשו זאת

בהרבה מאד בתים, המטבח מהווה את האזור המרכזי של הבית. האזור בו מתכנסים לארוחות משפחיות יומיומיות ואנחנו עוברים בו בדרכנו החוצה ופנימה. כל חלקי הבית מתנקזים לאזור הסלון והמטבח הממוקם בחלל פתוח הפונה אל הסלון גורם למי שעובד במטבח לחלוש ולצפות על חלק גדול מפעילותו של הבית.
הסגנונות הנפוצים ביותר בעיצוב מטבחים הם הסגנון המודרני בקווים נקיים ובמראה של היי-טק והסגנון הכפרי הקלאסי. בשורות הבאות נפרט את המאפיינים שיהפכו את המטבח שלכם למטבח באווירה כפרית.

מאפיינים של מטבח כפרי

מטבח שמעוצב בסגנון כפרי מורכב ממספר אלמנטים בעזרתם אפשר לתת למטבח מראה קלאסי ורומנטי וליצור אווירה חמימה ומיוחדת. זהו מטבח מתאים לחללים גדולים ומרווחים בבתים פרטיים.
העץ הטבעי- כדי להשיג את המראה הכפרי עושים שימוש בעץ מלא לייצור הדלתות
והחלקים החיצוניים של המטבח ומנצלים את המראה הטבעי של העץ. חשוב להשתמש בחומרים איכותיים בעלי תקן אירופאי מחמיר.
חשוב להתאים את סוג העץ למשטחי המטבח, באופן שיהיה קל לנקותו ושיתאים לאזורי בישול בהם מעורבים מים וחומרים מכתימים כמו תבלינים, יין, שמן ועוד. המטבח הכפרי מאופיין בהקפדה על הפרטים הקטנים הקשורים באביזרים ובגימור.
מי שרוצה להשקיע במראה אותנטי ויוקרתי מוסיף גימור בעבודת יד. מבחינת הצבעים, השימוש הוא בעיקר בגוונים החומים הטבעיים של העץ, כהים או בהירים, למרות שאפשר לראות גם קו כפרי בארונות צבועים בלבן או בצבעים בהירים ורכים אחרים.

תכנון פונקציונלי- כאשר מעצבים מטבח במראה כפרי חייבים לשים דגש שווה ערך לפרקטיות של המטבח. המטבח אמור לענות ליעוד המקורי שלו והוא צרכי הבישול והאירוח של המשפחה.
התכנון הפונקציונלי כולל גם תכנון פתרונות אחסון לניצול מקסימלי של החלל הפנוי. תוכלו לאחסן את הכלים ואת חומרי הגלם ולהשאיר את משטחי העבודה נקיים ואסתטיים. טכנולוגיה חדשנית מאפשרת שילוב אמצעים מתקדמים ומודרניים כמו מנגנונים לסגירה שקטה של דלתות ומגירות, מדפים נשלפים, מגירות אחסון פנימיות ועוד.

האביזרים הנלווים במטבח- כדי להדגיש את המראה הכפרי של העץ, אפשר להשתמש בפרופילים ובידיות גדולות מברזל המשתלבים היטב עם הפיתוחים והקישוטים בעץ הטבעי. להשלמת הסטייל הכפרי, המעוצב, אפשר לתלות לראווה כלים במראה עתיק.

תאורה- כל מטבח זקוק לתאורה מתאימה. לסגנון הכפרי הקלאסי והדומיננטי תתאים תאורה רכה והטוב ביותר הוא לנצל באופן מקסימלי את האור הטבעי באמצעות חלונות גדולים המשקיפים אל החצר או אל נוף רחוק יותר ומאפשרים כניסה של הטבע לתוך הבית.

סגנון כפרי בדלתות פנים

כתוספת מעניינת לאווירה כפרית אפשר להתקין בבית דלתות פנים מעץ מלא, מעוצבות בסגנון הכפרי עם עיטורים ופיתוחים ובשילוב ידיות תואמות מברזל. מראה הדלתות משתלב עם מראה המטבח ומקנה לבית כולו חמימות ביתית נעימה. לסיכום, בעזרת תכנון פונקציונלי, שימוש בעץ טבעי בגימור כפרי אותנטי בשילוב עם האביזרים השונים והתאורה, ניתן להשיג אווירה כפרית במטבח.

חזרה לבלוג