• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

כל מה שחשוב לדעת כשמתאימים כיור למטבח

כל מה שחשוב לדעת כשמתאימים כיור למטבח

המטבח הינו אחד החדרים החשובים בבית, במיוחד עבור ישראלים כמונו. לצד תפקודו כמקום הכנת האוכל, במטבח אנו נוהגים גם לנהל שיחות, לבלות זמן איכות עם בן הזוג או הילדים ולחוות שמחות רבות ומגוונות. לכן, ראוי שנשקיע במטבח תכנון ומשאבים כראוי לחשיבותו עבור בני הבית. במאמר הבא, נתמקד דווקא בכיור שלו חשיבות רבה ומכובדת בכל הקשור לתפקוד המטבח!

האם עצרתם ובחנתם את הכיור שלכם לאחרונה?

לכיור תפקיד חשוב בכל הקשור לפונקציונאליות של המטבח, כיור סתום מהווה בעיה קריטית בתפקוד הכללי של המטבח וכאשר אנו מזהים בעיה שכזאת באופן מידי עלינו להזמין איש מקצוע שיכול לתת מענה לבעיה וכן, הוא גם משפיע בעקיפין גם על הרגלי הבישול שלנו. כיצד? גודל הכיור, בייחוד ביחס לשאר האלמנטים בשיש ובמטבח בכלל, יכול להשפיע בקלות על ההרגשה בחדר עצמו. בנוסף, כיור קטן יחסית, הנמצא בבית של אנשים שאוהבים לבשל, יהיה ממש לא נוח בלשון המעטה, רק משום התחושה הלא נעימה שהוא יוצר כשהוא מתמלא בקלות.

אז איך מתאימים כראוי את הכיור למטבח?

• כיור גדול לא מומלץ בכל מצב – בדקו את גודל השיש שלכם וחשבו האם גודל הכיור הקיים מעניק לכם מספיק טווח תזוזה ומקום עבודה על השיש. במקרים רבים, ייתכן והכיור פשוט גדול מדי, ולכן עדיף להתקין כיור קטן יותר.

• איך אתם עם ניקיונות?  - התאמת הכיור למטבח צריכה גם לכלול את ההתאמה לצרכים ולהרגלים שלכם, הכוללים בין היתר ניקיונות. ככלל, כיורי נירוסטה נחשבים לקלים ביותר מבחינה זו, אולם הם יכולים להיות גם עדינים יחסית ולצבור סימנים ושריטות עם הזמן. אם אתם מעוניינים להשקיע בכיור איכותי ונוח, היינו ממליצים לכם לרכוש כיור עגול שעשוי מחומר עמיד, כמו גרניט או חרסינה איכותית. אגב, גם מבחינת עיצוב מטבחים, כיור עגול עושה פלאים למראה המטבח אז קחו זאת בחשבון.

• כיור מחולק: לא רק מטעמי שמירת כשרות – שומרי הכשרות שבניינו וודאי מכירים את הכיור המחולק, אולם יש לציין שהוא מאוד נוח גם עבור כל אדם שאוהב לבשל, גם כשיש כלים מלוכלכים בכיור. כיור מטבח מחולק (למשל שני שליש ושליש, וכד') יביא תועלת רבה במקרה בו תרצו לשמור על חלק אחד של הכיור נקי עבור שטיפת המזון וכד', בעת שהחלק השני עדיין עם כלים מלוכלכים כאמור.

• התאימו את עומק וגובה הכיור למטבח, אך גם אליכם – כיום קיימות טכניקות שונות להתאמת גובה הכיור, עם ובלי קשר לגובה השיש. כיור מטבח בגובה המתאים פשוט יקל על חייכם ויסייע אפילו לכאבי הגב שתוקפים אתכם בעת שטיפת הכלים.

נ.ב: כמה מילים על עיצוב מטבחים

למרות שנגענו מעט בעיצוב מטבחים בשורות למעלה, עדיין חשוב לנו לציין שכדי להתאים כראוי את הכיור מבחינת צבע, סגנון וכד', עדיף להיוועץ עם איש מקצוע מתחום עיצוב הפנים, כזה שיסייע לכם להתאים את הכיור המושלם גם מבחינת העיצוב שתמיד חלמתם עליו, לצד הפונקציונאליות.

חזרה לבלוג