• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

כיצד לבחור את סוג המטבח בדירה החדשה שלכם

כיצד לבחור את סוג המטבח בדירה החדשה שלכם

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אנו נכנסים לדירה חדשה הוא לבדוק את המטבח, מכיוון שזה החדר החשוב של הבית, המטבח הוא כמו המוח של הבית, חדר הבקרה, שם הכל מתחיל והכל נגמר, במטבח, אין ישראלי אחד שהדבר הראשון שמזכיר לו בית הוא המאכלים של אימא, אבא, סבתא ועל כן אפשר להגיד שהמטבח הוא אבן הפינה של הבית.

הגודל לא קובע

כשמדברים על סוג המטבח מדברים קודם כל על גודל המטבח, יש מטבחים קטנים כמו בדירות רווקים ויש מטבחים גדולים כמו בבתים של משפחות. מטבח גדול הוא יותר נוח ויותר פרקטי, אבל אם המטבח גדול ושאר הבית קטן, לא עשינו פה כלום, מה שנקרא תפסת מרובה לא תפסת. גם בעיצוב המטבח יש כמה אסכולות שונות, יש את אלו המעדיפים, קטן, קומפקטי ויעיל, שהכל זמין וקרוב, יש את האסכולה השנייה של אלו המעדיפים מטבח גדול ורחב ידיים עם הרבה מקומות אחסון. אך ניתן למצוא מגוון פתרונות אחסון גם במטבחים הקטנים, למשל אי באמצע המטבח המשמש גם כמשטח עבודה יעיל וגם ניתן לאחסן בארונות שמתחתיו הרבה כלים, בנוסף ניתן להתקין גם מתלה לכל הסירים והמחבתות, כך שגם מטבח קטן יחסית יכול להיות יעיל. בנוסף ניתן אף לאכול ארוחות ערב על האי ובכך גם לחסוך מקום של שולחן אוכל.

מטבח חדש

כאשר אנו הולכים לראות דירות למכירה באשקלון, הדבר הראשון אליו כדאי לשים לב הוא המטבח, שכן לא נרצה להתחיל להוציא כספים נוספים על שיפוצו. רגע לפני שקופצים למים העמוקים של שיפוץ המטבח, אל לנו לרתום את העגלה לפני הסוסים, כדאי לשבת רגע ולעשות חושבים, היכן נרצה כל מכשיר, כאן כדאי ואף רצוי להיעזר בבעל מקצוע שמבין דבר או שניים בהתקנת מטבחים מכיוון שלא נרצה לדוגמא, שנכין את כל התשתית לכיריים וברגע האמת נגלה שבעצם התקנו ארונות מעל המקום של הכיריים, דבר שעלול לגרום להרס של הארון מרטיבות ולחות מהאדים העולים מהבישולים ולאט לאט "אוכלים" את הארון בתחתיתו, לכן כדאי להתקין את הכיריים בקרבת חלון או מתחת לקולט אדים שכל ניחוחות הבישולים והאדים יקלטו בו.אם בארונות עסקינן, אז ארון המטבח הוא מעין סוג של ארון הקודש, הוא אמור להיות עמיד בתנאים מטורפים של שינויי טמפרטורות לכן כדאי לבחור ארון מעץ חזק ועמיד לשינויי טמפרטורות.

בנוסף גם בתחום הקרמיקה חשובה עין של איש מקצוע היודע לעזור לכם לבחור את סוג הקרמיקה הנכון למטבח שלכם, שלא תירטב מהלחות ותתפרק. כמו כן, כדאי לחשוב מבעוד מועד על נקודות אפשריות לבר מים לדוגמא, גם אם כרגע אין לכם צורך בבר מים, יתכן שבעתיד תרצו ואז תצטרכו לעשות את כל השיפוץ לברז חדש, לכן כדאי להקדים תרופה למכה ולעשות הכנה לברז. 

חזרה לבלוג