• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

המדריך המלא לשמירת ניקיון המטבח שלכם

המדריך המלא לשמירת ניקיון המטבח שלכם

ניקיון המטבח זו משימה מורכבת, שכן היא כוללת ניקוי רהיטים, משטחים וכלים סניטריים. כיצד עושים זאת נכון? באמצעות הכללים הבאים.

בשיטת הבנייה החדשה המטבח הוא אחד החדרים הראשונים שרואים כשנכנסים לבית. לכן משפחות רבות בוחרות להשקיע במטבח מעוצב ולהקפיד על מראה מסודר ונעים לעין. מכיוון שמדובר במקום  בו גם מכינים את הארוחות לכל בני המשפחה, חשוב לא רק לשמור על הסדר ועל הנראות, אלא גם להקפיד על ניקיון באופן קבוע.

איך מנקים מטבחים?

אם אתם מעסיקים שירותי אחזקה, ודאו שעובדי הניקיון יודעים כיצד לנקות מטבחים בצורה יסודית. חשוב מאד שהמנקה ישתמש אך ורק בחומרים המיועדים לניקוי מטבחים ולא בחומרים היכולים לגרום לנזק או להשאיר סימנים. עם זאת, חברת ניקיון מקצועית תדאג להכשיר את עובדיה ותצייד אותם לא רק בחומרי ניקוי מתאימים ומאושרים לשימוש, אלא גם בציוד מתקדם במידת הצורך כמו חומר למריחה המיועד לחידוש מראה השיש וכן הלאה. אם אתם מנקים בכוחות עצמכם, כדאי שתמשיכו לקרוא את הכללים הבאים.

כללים לניקוי מטבחים

ניקיון מטבח זו משימה לא פשוטה. מלבד שטיפת הרצפה וניקוי החלונות כפי שעושים בכל חדר, צריך לקחת בחשבון את הרהיטים ואת מוצרי החשמל וכלי הסניטציה. לכל אחד מהם מתאימים חומרי ניקוי אחרים וגם שיטת הניקיון היא שונה.
את ארונות המטבח, הדלפקים ומשטחי העץ, מומלץ לנקות באמצעות מטלית לחה. ניתן למהול מעט חומץ במים כדי לנקות כתמים קלים, ולאחר מכן חשוב לייבש את המשטחים. פעולה דומה יש לבצע עם אריחי הקירות. שימו לב, מכיוון שישנם הבדלים בין סוגי החיפויים השונים, מומלץ לברר מול החברה ממנה רכשתם את האריחים מהי הדרך הטובה ביותר לשמור על ניקיונם.

הפעולה הבאה היא ניקוי מוצרי החשמל, כגון מכונת קפה, קומקום חשמלי, מיקרוגל, מקרר, תנור וכן הלאה. בקומקומים ומכונות קפה יכולה להצטבר אבנית וצריך להקפיד על ניקיון בתדירות גבוהה. את הקומקום אפשר לנקות עם מעט סודה לשתייה וחומץ, ובמכונת הקפה יש לפעול על פי הוראות היצרן אך לא לשכוח לרוקן את הפילטר אחרי השימוש. לניקוי כיריים ותנור אפשר להשתמש בחומרים חזקים יותר המיועדים להסרת שומן, אך רצוי לעשות זאת עם כפפות ולעבוד בזהירות, כדי שלא תשאפו את האדים הרעילים. לכל מכשיר יש שיטת ניקוי מומלצת אחרת אך המשותף לכולם הוא שאין להרבות בשימוש במים וחשוב לעבוד בצורה בטיחותית, כדי לא לגרום לקצר או לגרוע מכך.

סיימתם עם מכשירי החשמל? הגיע הזמן לעבור לכלי הסניטציה. שימו לב שיש הבדל בין ניקוי כיור מנירוסטה לניקוי כיור חרס או שיש, אך מלבד הכיור יש לנקות היטב את הברזים, מייבשי הכלים וכן, גם את המתקן בו אתם מניחים את הסקוצ'.
בתום הניקיון שימו לב שאתם מייבשים היטב את האביזרים השונים. אם תקפידו על ניקיון על פי הכללים, תוכלו ליהנות ממטבח הנראה כחדש לאורך שנים.

חזרה לבלוג