• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

דלתות פנים מדוע הן חשובות

דלתות פנים מדוע הן חשובות

בכל מבנה, בין אם מדובר במבנה פרטי או אחר, יש שורה של אלמנטים שאנחנו צריכים להסתכל עליהם הן מבחינה פרקטית, שימושית, והן מבחינת עיצוב, קרי כיצד הם משתלבים בחלל המבנה, האם וכיצד הם מוסיפים לעיצוב שלו. זה נכון, למשל, לגבי חלונות, וזה נכון לגבי דלתות חוץ ופנים.

כשאנחנו בוחנים את הנקודה של דלתות פנים אנחנו מגלים, מדובר באלמנט שהוא חיוני מאוד לצרכים שלנו בתור דיירי המקום, הוא חיוני מאוד עבורנו לשם שימוש פרקטי ונכון במבנה, אך יש לדלתות גם משמעות בכל הקשור לעיצוב המקום. אנחנו לא יכולים לחשוב על עיצוב מבנה בלי להתייחס לדלתות ואנחנו לא יכולים שלא להתקין אותן, בגלל המשמעויות המעשיות שלהן.

דלתות פנים מספקות לנו ארבעה צרכים עיקריים. ראשית, הם מאפשרים לנו לתחום בין חדרים, בין חללים, שנית, הם מספקים לנו פרטיות, שלישית, הם שומרים על האבטחה של המקום, ארבע, הם מבודדים את החדרים מפני רעשים וקולות שונים. כל הנקודות הנ"ל, חשובים הן כשמדובר על מבנה מגורים והן כשמדובר בעסק. כעת השאלה כיצד אנחנו צריכים לבחור דלתות פנים בצורה נכונה.

מן הסתם, אנחנו צריכים לבדוק מה בדיוק אנחנו צריכים, מה התנאים שעומדים לרשותנו, וכיצד אנחנו יכולים לשלב בין כל זה לבין מה שקיים בשטח, קרי קטלוג דלתות של חברה כזו או אחרת.

מה אנחנו צריכים לחפש בדלתות פנים

ובכן, כפי שאמרנו יש ארבעה נקודות משמעותיות שדלתות פנים מספקות לנו. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם כל נקודה חשובה לנו ובאיזו רמה. יש מקרים בהם נקודת הפרטיות תהיה חשובה מנקודות אחרות, יש בתים בהם פחות מקפידים להתייחס לכך, לעומת זאת יהיו מקרים בהם שאלת הבידוד תהיה פחות חשובה. צריך לומר שזה תלוי לא רק בדיירים אלא גם באופי המבנה. אם מדובר על מבנה שקט, סביר להניח ששאלת הבידוד, תהיה פחות משמעותית.

לכן, כשאנחנו ניגשים לקנות דלתות פנים, אנחנו צריכים לבחון את שאלת החומר, מאיזה חומר היא עשויה, שאלת העיצוב וכיצד הדלת משתלבת במבנה, וכן רצוי לשאול עד כמה הדלת עמידה, חזקה ובטוחה לשימוש ארוך טווח. בדומה למתקנים אחרים בבית, גם פה עלינו לקחת בחשבון שאנחנו לא מתכוונים להחליף את הדלתות שלנו לעיתים תכופות, אלא אנחנו רוצים להשאיר אותן כפי שהן לאורך שנים.

כיצד מתייחסים לתנאים שלנו

כאמור, כשאנחנו בוחרים דלתות כניסה, אנחנו חייבים להתייחס לתנאי המקום. אנחנו לא יכולים שלא לעשות זאת. זה נכון לא רק לגבי גודל הפתח בו אנחנו בוחרים להעמיד את הדלת, אלא זה נכון גם לגבי תנאים אחרים, למשל, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאלות כגון, איפה אנחנו מתכוונים להציב את הדלת, למה משמש החדר, כמה אנשים משתמשים בו, האם אנחנו צריכים דלת הזזה או דלת ציר ועוד.

אנחנו צריכים להתייחס כאמור גם לנקודות נוספות, למשל, אנחנו צריכים לשאלת העיצוב של המבנה וכיצד הדלת שלנו יכולה להתחבר אליו באופן טבעי, ועד כמה הדלת חזקה, בטוחה ומתאימה בהיבט זה למיקום בו אנחנו רוצים להתקין אותה.

 

 

חזרה לבלוג