• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

בדק בית לאחר התקנת מטבחים

בדק בית לאחר התקנת מטבחים

התקינו לכם מטבח חדש? סביר להניח שהוא נראה לכם טוב במבט ראשון, אבל האם אתם בטוחים שהכל בוצע בצורה מקצועית ובסטנדרטים הנדרשים? האם אתם בטוחים שאין שום תקלות נסתרות, שהשיש מיושר פלס ושהכיור אטום כפי שצריך? בעיניים הבלתי מקצועיות שלכם המטבח שלכם יכול להיראות לכם מושלם, אבל ייתכן שלאחר שתבצעו בדיקת בדק בית לאחר התקנת מטבחים, תגלו בעיית איטום שיכולה להשמיד לכם את המטבח בתוך חודשים או שנים ספורות, וזאת סיבה מספיק טובה לבצע את הבדיקה מוקדם ככל האפשר.

מהי בדיקת בדק בית לאחר התקנת מטבחים?

בדיקת בדק בית היא בדיקה המבוצעת על ידי איש מקצוע בעל הסמכה בהנדסת בניין, מהנדס או הנדסאי. בדיקה זו מבוצעת לאחר כל פעולת בנייה, החל מבניית בית ועד התקנת מטבחים או שיפוץ חדר שירותים. הבדיקה נועדה לבדוק את איכות העבודה שבוצעה, לאתר ליקויי בניה, לבדוק שהבניה בפועל בוצעה בהתאמה לתכנית הבנייה המקורית ובהתאמה להיתר הבנייה שניתן לפרויקט, אם ניתן וכדומה.

במסגרת הבדיקה, נבדק תוצר הפרויקט בכל ההיבטים האפשריים, לרבות ההיבט האסתטי, הפונקציונלי, ההנדסי והבטיחותי. בתום הבדיקה נמסר ללקוח דו"ח המפרט את כל ליקויי הבנייה שנמצאו בבדיקה. את הדו"ח יכול הלקוח להציג בפני קבלן הביצוע בדרישה לתיקון כל הליקויים שנמצאו, ועל פי הצורך יכול הדו"ח לשמש גם כראיה משפטית קבילה במאבק משפטי מול קבלן הביצוע.

בדיקת בדק בית לאחר התקנת מטבחים מיועדת לבדוק את איכות התקנת המטבח, לזהות בעיות איטום, פגמים בארונות או בשיש המטבח, בעיות אסתטיות של אזורים לא מיושרים או בשיפועים גדולים מדי, דלתות שלא נסגרות כנדרש וכן הלאה. דו"ח הבדיקה יפרט בפניכם את כל הליקויים שנמצאו, ויותיר לכם את ההחלטה כיצד ברצונכם להתמודד עימם.

האם כל ליקוי דורש תיקון?

בתהליך של בדיקת בדק בית לאחר התקנת מטבחים נבדקים ומזוהים כל ליקויי הבנייה האפשריים, מקטן ועד גדול. לא כל ליקוי מחייב תיקון, וישנם ליקויים סבירים שאפשר לחיות איתם. יחד עם זאת, בבדיקה זו יכולים להתברר גם ליקויים משמעותיים, שגם אם אינם נראים לעין, יכולים עם הזמן להוביל לפגיעה במטבח עצמו ובחוויית השימוש שלכם במטבח. איש המקצוע שיבצע עבורכם את הבדיקה יוכל להנחות אתכם בדיוק, סביב אילו ליקויים חשוב שתתעקשו על תיקונם וסביב אילו ליקויים אפשר לדלג.

לאחר שהתקנתם מטבח חדש בביתכם, לפני שאתם מתחילים להשתמש בו וממש לאחר סיום הפרויקט, הזמינו בדיקת בדק בית לאחר התקנת מטבחים, וקבלו דו"ח מפורט עם כל הליקויים שנמצאו במטבח החדש. ישנם ליקויים שאותם לא תוכלו לראות בעין, אבל אלו הם דווקא הליקויים שיכולים לפגוע בצורה המשמעותית ביותר באסתטיקה של המטבח ובחוויית השימוש בו. רק בדיקת בדק בית מבטיחה לכם שזיהיתם את כל הליקויים ושגם יש לכם בסיס משפטי לדרוש את תיקונם.
 

חזרה לבלוג