• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

איך תבחרו כיור למטבח

איך תבחרו כיור למטבח

כיורים משמשים כאמירה עיצובית לצד השימוש הפרקטי התכוף בהם ולכן בחירה נכונה של הכיור תלווה את המטבח שעצבתם במהלך העשורים הבאים. אילו אפשרויות עומדות לפניכם וכיצד לבחור כיור שידבר עם העיצוב הכללי של לב הבית? הכל במאמר לפניכם.

כיור עשוי נירוסטה

כיורי נירוסטה מתאימים למטבחים פעילים במיוחד בהם הנירוסטה אינה שוברת את הקו העדין של העיצוב. אם המטבח שלכם הוא ברובו שחור, הנירוסטה תוסיף גוון מטאלי מעניין לעיצוב, אך במטבחים לבנים מומלץ לשלב את הנירוסטה בעדינות רבה. כיורים למטבח העשויים מנירוסטה מתאימים בעיקר לעיצוב מודרני בו גוונים מטאליים שולטים בחלל. יתרונה של הנירוסטה הוא שאינה מחלידה ומאפשרת גם לשפים עסוקים במיוחד לבשל שוב ושוב בכיור שניתן לנקותו בקלילות רבה.

כיור עשוי מגרניט

כיורים למטבח עשויים מגרניט מתאימים למטבח המעוצב ומשלבים את המראה הדרמטי של האבן בצבעים שונים המותאמים לשפה העיצובית של המטבח. בחירה של כיור לבן תחייב אתכם לנקות את הכיור כמעט מיד לאחר שהנחתם בתוכו כלים, משום שהאבן נוטה לספוח אליה את צבעי הנוזלים. בחירה של כיורים אלה בגוונים כהים, רצוי עם טקסטורה מגוונת, תאפשר לכם להשאיר את הכלים זמן רב יותר מבלי שכתמים בולטים יצטברו עליהם. כיורים אלה מתאימים לרב למשפחות המבשלות פחות או מסוגלות לנקות את הכיור בתכיפות גבוהה.

כיורים עשויי פלדת אל חלד

בדומה לכיורי הנירוסטה כיורים עשויי פלדה מותאמים לעיצובים מודרניים מטליים או לעיצוב מטבחים כהים. הפלדה מדברת גם עם גוונים שונים של אפור ויוצרת מתחם עמיד בפני חלודה עליו אפשר לבצע מגוון רחב של פעולות בישול. לפלדה יתרון נוסף, מלבד עמידותה הגבוה בפני חריצים או חתכים היא עמידה גם בפני שינויים תכופים של טמפרטורה ולכן נפגוש את כיור זה גם במטבחים תעשייתיים פעילים ובמטבחי מסעדות.

כיורי קרמיקה

הכיורים הקרמיים היו סוג הכיור הנפוץ בעבר, הן במטבחים והן באמבטיות. חסרונה של הקרמיקה, מחד, הוא רגישותה לחריצים ולסדקים, אך מאידך מדובר בחומר זול משמעותית ביחד לגרניט המשתלב היטב גם בעיצובים בעלי ניחוח יוקרתי. אם בחרתם במטבח מבריק – כיורי הקרמיקה ישתלבו ככפפה ליד בעיצוב – והעובדה כי כמעט ואינכם מוגבלים בצבע הכיור מאפשרת למי שבוחר בגוונים מיוחדים למטבח להתאים גם כיורים צהובים, תכולים או ורדרדים בדיוק בצבע הארונות.

כיור כפול או בודד?

לאחר שבחנו את החומרים השונים מהם מיוצרים הכיורים, נשאלת השאלה האם להסתפק בכיור אחד או להעזר בכיור כפול. כיור כפול מאפשר הפרדה לכיור בשרי וחלבי אם אתם שומרים כשרות וכן משאיר מרחב גדול לשטיפת הכלים גם כאשר כיור אחד מלא. יש הבוחרים בכיור כפול על מנת להרחיב את השטח המיועד לשטיפת הכלים. כיור כפול מתאים פחות למטבחים בגודל מצומצם ולכן כדאי לבחון היטב את השטח המוקדש לשיש ולשלב את הכיור הנכון בהתאם

חזרה לבלוג