• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
בלוג

אוורור מטבחים

אוורור מטבחים

במטבחים רחבי ידיים בהם מכינים כמויות אוכל רבות נוצר לכלוך רב והאוויר בהם דחוס ורווי עשן וריחות. יש צורך רב לאוורר מטבחים אלו כאשר האוכל מתבשל בסירים, נאפה בתנורים וכדומה. בנוסף לאוורור, יש צורך לנקות את כל משטחי הכנת האוכל, לנקות סביב מתקני הבישול, המנדפים ויתר האזורים הפעילים. מטרת הניקוי השוטף היא לאפשר לטבחים ומכיני האוכל להכין את המזון ללא הפרעה וללא סיכונים מיותרים. על רצפה שיש בה שאריות אוכל ניתן להחליק, כאשר יש עשן שגורם למיסוך ניתן להיתקל בחפץ חד, להושיט יד בטעות לכיריים לוהטים, להיתקל בריהוט, בתנורים ובעמיתים למקצוע. בנוסף לכל אלו, עשן כבד יכול לחדור לריאות ולגרום לנזקי בריאות.

אוורור מטבחים יכול להיעשות על ידי מפוח עם מאיץ צנטריפוגלי היכול לבצע את העבודה היטב. ניתן להתקינו בתוך ארון או בתוך מבנה ממתכת או מעץ מחופה והוא ישאב את האדים השמן ואת העשן לתוכו וישחרר אותם אל מחוץ למטבח באמצעות צנרת מתאימה. מפוח מסוג אחר הינו צנטריפוגלי אשר מותקן בתוך צינור הממוקם מעל הנמכת תקרה במטבח או בתוך קרניז גבס. ניתן להתקינו במקומות שונים נדרשים לאורך כל הצינור או הקרניז ולחבר אליו כונסי אוויר מפח או מחומר אחר שקל לנקותם. מפוח מסוג אחר הינו חיצוני המותקן מחוץ למבנה ואשר צינור מחבר אותו אל תוך המטבח. אחר נוסף הוא מפוח גג שניתן להתאים אותו לסוגי גג פח שונים. שני האחרונים  יהיו עשויים מחומרים מתאימים הבנויים לעמוד בפני רטיבות ופגעי מזג אוויר אחרים/

סוגים שונים של מפוחים

ניתן למצוא מגוון של מפוחים השונים ביניהם בגודל, בתפוקה ובעוצמה. כמובן, שיש להתאימם לגודל המטבח, למיקומו, לכמות הפעילות בו ועוד. במטבח סגור ללא חלונות ופתחים חיצוניים דומים יותאם מפוח אחר מאשר למטבח שניתן לאווררו בקלות. צריך לזכור, כי במטבחים רבים מצטבר חום רב בקיץ ויש צורך גם להכניס מזגנים גדולים המאפשרים קירור ומיזוג החללים לטובת הטבחים והעובדים. לצד סילוק הריחות הרעים מספקים המזגנים אוויר חדש וחמצן לנוכחים.

במטבחים של מפעלים תעשייתיים לייצור מזון יש צורך במערכות נוספות ובין היתר במסננים אלקטרוסטאטיים לספיגה ונטרול של גזים, אדים וריחות. מבין המערכות הנוספות המתאימות למטבחים תעשייתיים ואחרים ניתן למנות את שואבי האבק התעשייתיים הניידים. גם כאן ניתן למצוא מגוון רחב של שואבים השונים אלו מאלו במפרט, בעוצמה ובתפוקה. אלו שואבים הבנויים גם לשאיבת נוזלים וניתן לנצלם לניקיון יסודי של רצפות רטובות במטבחים בהם אין ניקוז יעיל ובמטבחים אחרים. מומלץ לפנות לחברות מקצועיות בתחום. הן יכולות לבמות מערכות אוורור לכל סוגי המטבחים בהתאמה אישית. מהנדסי החברה יודעים לתת פתרונות נכונים ומדויקים והחברה עצמה יכולה אף לתחזק אותם ולבצע תיקונים בעיתות נדרשות. כך, ניתן להבטיח שנושא הניקיון והאוורור יהיה מתאים לצרכים ולתקנים.

חזרה לבלוג